HW-13-13-G-S-795-107
Part Number:
HW-13-13-G-S-795-107
Description:
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.328" (8.331mm)
Length - Stack Height :
0.795" (20.193mm)
Length - Tail :
0.107" (2.718mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)