HW-09-14-G-D-296-567
Part Number:
HW-09-14-G-D-296-567
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.567" (14.401mm)
Length - Stack Height :
0.296" (7.518mm)
Length - Tail :
0.567" (14.402mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)