FW-10-05-F-D-358-082-A
Part Number:
FW-10-05-F-D-358-082-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.440" (11.176mm)
Length - Post (Mating) :
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height :
0.358" (9.093mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)