FW-10-03-G-D-253-145-P-TR
Part Number:
FW-10-03-G-D-253-145-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.398" (10.109mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.253" (6.426mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)