FW-10-03-G-D-221-172-P-TR
Part Number:
FW-10-03-G-D-221-172-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.393" (9.982mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.221" (5.613mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)