TW-08-06-F-D-381-SM-A
Part Number:
TW-08-06-F-D-381-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.224" (5.690mm)
Length - Stack Height :
0.381" (9.677mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)