FW-08-03-L-D-282-118-A-P
Part Number:
FW-08-03-L-D-282-118-A-P
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.282" (7.163mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)