HW-15-10-T-D-270-SM-A
Part Number:
HW-15-10-T-D-270-SM-A
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.495" (12.573mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)