HW-09-09-G-D-398-SM-A
Part Number:
HW-09-09-G-D-398-SM-A
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.267" (6.782mm)
Length - Stack Height :
0.398" (10.109mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)