FW-10-03-G-D-216-160-A-TR
Part Number:
FW-10-03-G-D-216-160-A-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.376" (9.550mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)