FW-09-03-S-D-236-150-P-TR
Part Number:
FW-09-03-S-D-236-150-P-TR
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.386" (9.804mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)