FW-08-03-G-D-286-065-P
Part Number:
FW-08-03-G-D-286-065-P
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.351" (8.915mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.286" (7.264mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)