FW-08-03-G-D-146-157-P
Part Number:
FW-08-03-G-D-146-157-P
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.303" (7.696mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.146" (3.708mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)