FW-10-03-G-D-196-141-P-TR
Part Number:
FW-10-03-G-D-196-141-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.337" (8.560mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.196" (4.978mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)