ZW-14-20-S-S-500-125
Part Number:
ZW-14-20-S-S-500-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.505" (12.827mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)