TW-15-10-T-D-244-075
Part Number:
TW-15-10-T-D-244-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height :
0.244" (6.198mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)