FW-10-03-F-D-216-145-A
Part Number:
FW-10-03-F-D-216-145-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.361" (9.169mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)