TW-10-08-F-D-662-118
Part Number:
TW-10-08-F-D-662-118
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.051" (1.295mm)
Length - Stack Height :
0.662" (16.815mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)