HW-08-13-G-D-561-243
Part Number:
HW-08-13-G-D-561-243
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.426" (10.820mm)
Length - Stack Height :
0.561" (14.250mm)
Length - Tail :
0.243" (6.172mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)