FW-10-04-F-D-520-130
Part Number:
FW-10-04-F-D-520-130
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.740" (18.796mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.520" (13.208mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)