FW-10-04-F-D-506-090
Part Number:
FW-10-04-F-D-506-090
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.686" (17.424mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.506" (12.852mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)