FW-10-04-F-D-332-118
Part Number:
FW-10-04-F-D-332-118
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.540" (13.716mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.332" (8.433mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)