FW-10-04-F-D-146-160
Part Number:
FW-10-04-F-D-146-160
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.396" (10.058mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.146" (3.708mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)