FW-10-02-F-D-500-120
Part Number:
FW-10-02-F-D-500-120
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.695" (17.653mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)