FW-10-02-F-D-278-203
Part Number:
FW-10-02-F-D-278-203
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.556" (14.122mm)
Length - Post (Mating) :
0.203" (5.156mm)
Length - Stack Height :
0.278" (7.061mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)