FW-10-02-F-D-230-480
Part Number:
FW-10-02-F-D-230-480
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.785" (19.939mm)
Length - Post (Mating) :
0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)