FW-10-04-F-D-248-138
Part Number:
FW-10-04-F-D-248-138
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.476" (12.090mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)