FW-12-04-F-D-500-152
Part Number:
FW-12-04-F-D-500-152
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.742" (18.847mm)
Length - Post (Mating) :
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)