ZW-16-13-T-D-390-415
Part Number:
ZW-16-13-T-D-390-415
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height :
0.390" (9.906mm)
Length - Tail :
0.415" (10.541mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)