MW-08-03-F-D-150-138
Part Number:
MW-08-03-F-D-150-138
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.288" (7.315mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.150" (3.810mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)