MW-08-03-F-D-128-078
Part Number:
MW-08-03-F-D-128-078
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.206" (5.232mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.128" (3.251mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)