TW-09-10-L-D-274-118
Part Number:
TW-09-10-L-D-274-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height :
0.274" (6.960mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
18
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)