FW-08-05-L-D-298-160-A
Part Number:
FW-08-05-L-D-298-160-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.458" (11.633mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.298" (7.569mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)