FW-10-03-L-D-250-124-P-TR
Part Number:
FW-10-03-L-D-250-124-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.374" (9.500mm)
Length - Post (Mating) :
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)