FW-09-05-L-D-485-138
Part Number:
FW-09-05-L-D-485-138
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.623" (15.824mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.485" (12.319mm)
Number of Positions :
18
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)