ZW-20-09-T-D-347-230
Part Number:
ZW-20-09-T-D-347-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.347" (8.814mm)
Length - Tail :
0.230" (5.842mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)