TW-10-07-F-D-160-150
Part Number:
TW-10-07-F-D-160-150
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.442" (11.227mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)