FW-10-04-F-D-150-180
Part Number:
FW-10-04-F-D-150-180
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.420" (10.668mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.150" (3.810mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)