HDWM-07-59-G-D-460-SM
Part Number:
HDWM-07-59-G-D-460-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.925" (23.495mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)