ZW-08-09-S-D-369-164
Part Number:
ZW-08-09-S-D-369-164
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
0.369" (9.373mm)
Length - Tail :
0.164" (4.166mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)