FW-08-04-L-D-385-086
Part Number:
FW-08-04-L-D-385-086
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.561" (14.250mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.385" (9.779mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)