DW-21-15-T-D-300
Part Number:
DW-21-15-T-D-300
Description:
CONN HDR 42POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
42
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)