TW-15-03-T-D-383-050
Part Number:
TW-15-03-T-D-383-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.383" (9.728mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)