ZW-50-15-T-S-200-335
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-50-15-T-S-200-335
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.335" (8.509mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
50
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)