HDWM-07-56-S-D-290-SM
Part Number:
HDWM-07-56-S-D-290-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.645" (16.383mm)
Length - Post (Mating) :
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height :
0.290" (7.366mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)