TW-12-12-T-D-640-135
Part Number:
TW-12-12-T-D-640-135
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.335" (8.500mm)
Length - Stack Height :
0.640" (16.256mm)
Length - Tail :
0.135" (3.429mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)