JW-11-04-T-S-1050-140
Part Number:
JW-11-04-T-S-1050-140
Length - Overall Pin :
1.280" (32.500mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
1.050" (26.670mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)