JW-11-04-T-S-760-140
Part Number:
JW-11-04-T-S-760-140
Length - Overall Pin :
0.990" (25.146mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.760" (19.304mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)