TW-10-12-G-S-925-050
Part Number:
TW-10-12-G-S-925-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.925" (23.500mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)