DW-24-20-F-S-795
Part Number:
DW-24-20-F-S-795
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.795" (20.193mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)